دارالترجمه روسی

سلام دوستان عزیز

دارالترجمه ۷۴۳ ارکید یکی از دارالترجمه های تخصصی زبان روسی در جمهوری اسلامی ایران است که با دو مترجم رسمی زبان روسی و ۸ مترجم حرفه ای و با سابقه و نیز مترجمینی از کشور روسیه که زبان مادری آنها روسی است در خدمت شما هموطنان عزیز است.

لازم میدانم قبل از هر چیز بر حسب گروه های هدف توضیحاتی را خدمتتان ارائه دهم.

اولین گروه هدف برای روسیه دانشجویان عزیز هستند که معمولا برای ادامه تحصیل به کشور روسیه یا سایر کشور های روس زبان از جمله بلاروس و اوکراین مسافرت میکنند.

این عزیزان لازم است تا قبل از هر چیز دانشگاه مورد نظرشان را از سایت وزارت علوم و وزارت بهداشت انتخاب نمایند چون این دو وزارتخانه سالیانه لیست دانشگاههای مجاز را منتشر میکنند اگر دانشگاهی را انتخاب کنید که در این لیست نباشد بعدا در ارزشیابی مدارک تحصیلی دچار مشکل خواهیند شد.

به عنوان مثال در سال ۱۳۹۷ شمسی دانشگاه سچنوا و دانشگاه سماشکو و نیز در شهر سنت پترز بورگ دانشگاه پاولوف جزء دانشگاههای مورد تایید برای تحصیل در رشته های پزشکی بودند در سالهای گذشته دانشگاه کازان و دانشگاه رودن جزء دانشگاههای مورد تایید بودند.

برای ثبت نام در این دانشگاهها لازم است تا مدارک زیر ترجمه شوند:

گذرنامه

دیپلم

ریزنمرات دیپلم

مدرک پیشدانشگاهی و ریزنمرات پیشدانشگاهی

یرای زمان اعزام به کشور روسیه لازم است تا دو مدرک دیگر نیز تهیه شود:

گواهی سلامت از پزشک عمومی که مت آن به شرح زیر می باشد: طبق معاینات بالینی به عمل آمده و آزمایشات پزشکی انجام شده بدینوسیله گواهی میشود که آقای / خانم … کاملا سالم می باشد و مبتلا به بیمارهای عفونی همه گیر و از جمله هپاتیت و ایدز و سل ریوی نیست.

و یک آزمایش پزشکی در خصوص عدم ابتلا به هپاتیت و ایدز.

برخی از دانشگاه یک گواهی لازم دارند در خصوص کامل بودن واکسیناسیون کشوری.

برای تحصیل در مقطع دکتری لازم است تا مدرک کارشناسی و ریزنمرات و نیز مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات ارشد همراه با گذرنامه و مدارک و گواهی های فوق ترجمه شوند.

دوستان درنظر داشته باشند که در روسیه بورسی وجود دارد به نام بورس دول که ایران سالیانه ۶۰ نفر سهمیه دارد طبق این برنامه از دانشجویان هیچ شهریه ای اخذ نمیشود خوابگاه مجانی اختصاص داده میشود و نیز ماهیانه حدود صد دلار کمک هزینه هم داده میشود .

برای مشاوره بیشتر با دفتر با شماره تلفن های ۰۲۱۶۶۸۴۹۰۷۵ و ۰۲۱۶۶۸۶۳۸۲۴ تماس بگیرید